Jdi na obsah Jdi na menu
 


POMERANČOVÁ KŮŽE            

 

 

 

Výraz celulitida pro dolíčkovatou kůži v partiích zadečku a stehen je velmi vžitý. Pokud ale půjdeme do hloubky a budeme pátrat po významu tohoto slova zjistíme že správně by jsme měli hovořit o pomerančové kůži nikoli o celulitidě.

Celulitida latinsky cellulitis je výraz pro zánětlivé onemocnění pojivové tkáně podkoží vyvolané nejčastěji bakteriální infekcí následkem například popálení nebo poštípání hmyzem.

Pomerančová kůže vzniká následkem nerovnoměrného ukládání tuku v podkožní tukové tkáni. Nejvýznamějšími rizikovými faktory vedoucí k jejímu je obezita, chronická cévní nedostatečnost  a nedostatek pohybu. Problém pomerančové kůže je charakteristický pro ženské pohlaví ale vzácně se  může vyskytnout i u mužů.

Prevencí pro boj s tímto estetickým problémem je předcházení obezitě,  dostatek pohybu a  masírování problematických partií.

Při léčbě již vzniklé celulitidy se využívají lékařské postupy mezi které patří například injekční lipolýza při které se do tukové tkáně vpravují látky které aktivují spalování tuků.

V kosmetických salonech se zase využívají především zábaly z mořských řas často v kombinace s  masáží. Pro domácí péči se uplatňují přípravky s obsahem látek podílící se na zlepšení toku lymfy a spalování tuků, jako například kofein nebo skořicová silice.

Zbavíte li  se již jednou ďolíčků v zadních partiích nemáte vyhráno, v boji proti pomerančové kůži je totiž důležitá prevence a pravidelné věnování se problematických partiím.